Позавчора сміттєве питання обговорювалось на сесії, але, як завжди, Микола Павлович не зміг сказати нічого зрозумілого. “Треба прибирати”, “Давайте виділемо 90 тис на одне сміттєзвалище. Хоча б що-небудь приберем”.

Ну приберемо – привезуть ще.

“Давайте чергувати. А як притягати до відповідальності? А якщо він скаже, що просто мимо їхав?”

Заступник керівника громади ЗАДАВАВ ПИТАННЯ в зал. А мусив би давати відповіді!

Як припинити утворення сміттєзвалищ? Хто мусить притягати до відповідальності? Яка процедура ліквідації сміттєзвалищ? Хто несе відповідальність за безхазяйні відходи? З чого треба починати? Та в решті решт – скільки коштує прибирання?

А відповіді незручні, бо якщо їх давати, може виявитися, що вся ця ситуація і виникла в наслідок тривалої БЕЗДІЯЛЬНОСТІ УСІХ колишніх голів наших сільських рад!

90 тис. гривень? А чому не 900,000? Або не 9000? Чому без калькуляції та тендеру? В решті решт – що вирішить прибирання 100 автівок сміття в степу (навіть не в населеному пункті), якого ніхто не замітить?

Микола Мазниця: “Давайте спочатку приберем, а потім забороним туди вивозити”.

Ні, все робиться навпаки. Спочатку треба зробити так, щоб не вивозили. І Ви півгодини до цього розповідали усім, що це неможливо зробити. І “Лисичкин чергує” на звалищі і навіть ловить правопорушників!, і Герасимчук (Комсіті) чергує, а вони все возять і возять. І все ж – “давайте трошки (за 90 тисяч) приберем…”

Звідки з’являється сміття? Його створює здебільше приватний сектор. Ті, хто не уклав договори на вивіз в наслідок бездіяльності сільради та комунального підприємства КОМСІТІ!

Ці люди не хочуть платити, а сільрада НЕ ПРИМУШУЄ їх. Треба починати з питання сміттєутворення!

Але ж ви зарубали створення сміттєсортувальної лінії, розповідаючи усім, що “Горобець хоче побудувати сміттєспалювальний завод на ваших пасовищах!
Це могло б вирішити проблему сміття в селах раз і на завжди:

  • Безкоштовний вивіз сміття у населення
  • Безкоштовне для громади прибирання усіх сміттєзвалищ
  • Дохід від реалізації сміття в бюджет громади

Зараз ви займаєтесь показухою – за бюджетні кошти (які ви НЕ ЗАРОБИЛИ) ліквідуєте НАСЛІДКИ, які будуть з’являтися знов і знов.

Схоже на те, що кожен раз, коли піднімається питання сміття, виконкому просто потрібна готівка на свята.

“Давайте виділемо 90 тис, а потім розберемся.”

Прибирання звалищ мусить проходити прозоро, під контролем громадськості, яка буде спостерігати за роботою, рахувати куди та скільки сміття вивозиться! Щоб не було як завжди.

Послідовність в цьому питанні така:
1) Припиніть сміттєутворення, проводьте роз’яснювальну та профілактичну роботу (так, виділяйте на це кошти, і їх треба набагато менше, ніж на прибирання, яке ви хочете зараз здійснити. Займіться тим, чим я займаюсь протягом багатьох років, за власні кошти.

2) Створюйте інспекцію з благоустрою, складайте протоколи по 152 ст., поповнюйте бюджет сільради! Нехай Ільчук там і чергує – він все одно отримує гроші –
користі буде більше, ніж від “інспектора з праці“, звіт за пророблену роботу якого ми незабаром запитаємо.

За прибирання мусить платити той, хто сипле сміття! А не добропорядні платникі податків!

3) Робіть проект, готуйте кошторис, проводьте тендер і вже потім починайте прибирання.

“Ми крадемо і брешем, а ви не поливайте брудом”

Потрібні 90 тисяч просто зараз? Я особисто вважаю, що 90 працівників виконкомів усіх наших сіл громади повинні скинутися по 1000 гривень зі своїх зарплат – усе одно від вас ніякої користі!

За стільки років ви звикли занадто вільно, тупо і безконтрольно розпоряджатися коштами громади. Це мусить бути припинено!

P.S. Всім, хто хоче повідомити про сміттєзвалища – надсилайте координати та фото!

Мапа сміттєзвалищ Піщанки та Орлівщини

Ми продовжуємо робити реєстр усіх сміттєзвалищ громади та будемо намагатися їх прибирання діючою владою, коли вищезазначені питання будуть вирішені.

Напишіть відгук