СБУ провело обшуки в Піщанській сільській раді та маєтках посадовців

Що відомо? Коментар Вячеслава Горобця

2
1052

Як вже відомо, вчора обласне СБУ провело обшуки в Піщанській сільській раді, на підприємстві Комсіті, в помешканнях голови Піщанської ОТГ Сергія Тищенко та кримінальної родини Герасимчуків з села Орлівщина – депутата обласної ради від партії «Слуга Народу» Дмитра Герасимчука, та його батьків Поліни та Юрія Герасимчуків. Варто зазначити, що брат Дмитра Герасимчука також є депутатом від «Слуги Народу» у Піщанській сільській раді.

Тобто вся мафіозна сімейка на чолі з колишнім оппоблоковцем Дмитром Герасимчуком звинувачується сьогодні у розкраданні надр, диверсійній діяльності та державній зраді. Для мене це не є новиною – про цих ненажерливих істот ми писали протягом років. Просто відкрийте сайт pishanka.dp.ua та зробіть пошук по прізвищу герасимчук – ви все побачите самі.

Розкрадання бюджету в особливо великих розмірах, крадіжки та незаконне використання комунального майна, махінації з держзакупівлями, фіктивна конкуренція, порушення правил безпеки на підприємстві що призвело до смерті людей. Десятки, чи не сотні епізодів. Прикро, що правоохоронці зацікавились цим тільки зараз, і Герасимчуки у змові з головою Сергієм Тищенко а до цього с попередніми керівниками громади та іншими посадовцями встигли накоїти стільки шкоди.

Я вважаю що в злочинне угруповання входить і секретар Піщанської сільської ради Тетяна Фоменко, і голова земельної комісії Володимир Козар, і начальник відділу земельних ресурсів та екології Євген Резніченко, і перший заступник сільського голови аферист Володимир Петренко, і других заступник Юрій Жигалко, і економіст Наталія Шелегова, і колишні голови Піщанки – Дмитро Лисичкін та Микола Мазниця. Вони всі там пов’язані спільними злочинами і круговою порукою.

Шкода, що обласне СБУ зацікавилось ними тільки зараз – ми писали, ми говорили, ми кричали про це роками, ми відкривали кримінальні справи. Тільки правозахисником Олексієм Прокопенко з Орлівщини було відкрито відносно Дмитра Герасимчка було відкрито 12 кримінальних проваджень, включаючи факти загибели людей на підприємстві Комсіті. Вважаю що ті співробітники поліції, які гальмувати та закривали ці кримінальні справи, теж повинні бути притягнуті до відповідальності. Вони сприяли безкарності злочинців і дали цьому злу поширюватися.

Отже що стало межею, коли СБУ обласного рівня вже змусило втрутитись? Мої джерела повідомляють, що це злочинне угруповання на чолі з Герасимчуком звинувачують у махінаціях з землею на території військових містечок Черкаської та Піщанської ОТГ, бурінні десятків незаконних свердловин, з яких постачалась неякісна технічна вода якою, вдумайтесь, труїли наших військовий. Вдумайтесь в це. При цьому Герасимчук не соромився стягували за це захмарні тарифи.

До речі, така вода і раніше постачалась до с. Меліоративне -мешканці неодноразово скаржились на якість води, яку замість води новомосковського водоканалу Комсіті закачувало в водопровод з місцевих свердловин – людям ставало зле, псувалась сантехніка і побутові прилади. Але на це ніхто не звертав уваги. Поки ця жадібна істота не знахабніла настільки, що вирішила труїти навіть наших військових. Він уявив себе недоторканим. І винуваті в цьому саме правоохоронні органи, які не cхотіли  побачити злочини, не схотіли їх зупинити. Безкарність як відомо призводить до свавілля.

А до цього зашкварилась ще одна креатура Герасимчука – староста Орлівщини Віктор Самарський, який розкрадав гуманітарку, грабуючи найбідніших односельців. Пиатання до правоохоронців – він вже сидить чин і? Якщо ні – то що заважає? Може СБУ варто завітати і до вас, щоб розібратися з тим, хто роками кришує злочинців?

Мені одному здається, що останні роки Орлівщина перетворилась на якесь зміїне кубло. Жадібні ненажерливі дегенерати якимось чином знову і знову потрапляють до влади і крадуть все, до чого можуть дотягнутися. Їх не зупиняє навіть війна і економічна криза, через яку страждає країна і особливо люди з сільської місцевості.

Безкарність – головна причина

Цьому треба покласти край. Як це зробити? Да просто починайте їх саджати. Саджайте, поки на свободі не залишиться жодного. Тоді до влади прийдуть люди з повагою до закону.

Непогано було б дослухатись до нас, тих хто безпосередньо веде боротьбу з корупцією на місцях, розслідує, оприлюднює повідомляє населення та правоохоронців, бореться за справедливість в судах, приносячи в жертву власний час, кошти і особисте життя.

Будемо спостерігати за ходом цієї справи і ми не зупинемось, поки не викорінемо цю гниль з наших громад!

Вячеслав Горобець


Справа № 204/1593/23

Провадження № 1-кс/204/574/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2023 року слідчий суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України у Дніпропетровської області капітана юстиції ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про проведення огляду в рамках кримінального провадження №22022040000000199 від 22.08.2022 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 113 КК України,

встановив:

До суду надійшло клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України у Дніпропетровської області капітана юстиції ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про проведення огляду в рамках кримінального провадження №22022040000000199 від 22.08.2022 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 113 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що Слідчим відділом Управління СБ України у Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22022040000000199 від22.08.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 113 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи органів місцевого самоврядування Дніпропетровської області, разом з іншими невстановленими особами з числа мешканців Дніпропетровського регіону, вчинили дії спрямовані на пошкодження та руйнування об`єкту інфраструктури (військової частини), що призводить до зниження обороноздатності держави, шляхом ослаблення бойового стану особового складу ЗС України, в умовах воєнного стану.

Відповідно до повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, голова Піщанського ОТГ Новомосковського району Дніпропетровській області ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та депутат Дніпропетровської обласної ради від «СН» ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , розробили та впроваджують схему особистого збагачення через підконтрольне товариство ТОВ«Комсіті» (код ЄДРПОУ 40131916), яке надає послуги з водопостачання та водовідведення на території Піщанської територіальної громади.З цією метою, ОСОБА_7 та ОСОБА_6 дійшли згоди з командиром в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , про консервації споруд діючої водонапірної станції військової частини та військового містечка, з подальшим приєднанням до мережі водопостачання й водовідведення ТОВ «Комсіті», за що організували надання в/ч НОМЕР_1 з бюджету ОТГ матеріальної допомоги у розмірі близько 1,2 млн. грн.При цьому, встановлено, що ОСОБА_7 надав алгоритм покрокових дій та пряму команду підконтрольним посадовим особам ТОВ «Комсіті», а саме при консервації діючої станції водопостачання в/ч НОМЕР_1 , таємно вивести з ладу її механізми та забруднити діючу свердловину для блокування її подальшого використання, що в свою чергу унеможливить відмову від послуг ТОВ «Комсіті» в майбутньому, та поставить службових осіб в/ч та військовослужбовців в залежність від депутата обласної ради та голови ОТГ.За наявною інформацією, нібито «очищена» вода, яку постачає ТОВ «Комсіті» населенню не відповідає встановленим нормам та вимогам, так як фактично поставляється не з очисної водозабірної станції, а з незаконно розроблених та приєднаних свердловин, які посадовці ТОВ«Комсіті» обладнали потужними електронасосами, та, отримуючи надприбуток й безоплатно використовуючи надра України, надають місцевим мешканцям під виглядом очищеної. При цьому, вода, що надходить населенню, не проходить будь якої стадії знезараження, відповідних досліджень фахівців санітарно епідеміологічних установ та видобувається в антисанітарних умовах зі свердловин, пробурених кустарним способом найманими особами без відповідних дозволів та досвіду, що створює передумови до можливих спалахів масових отруєнь серед військовослужбовців ЗСУ, поширення епідемій.

Згідно відповіді на доручення оперативному підрозділу встановлено, що організатором злочинної схеми є депутат Дніпропетровської обласної ради від партії «Слуга Народу» ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м.Дніпро, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , а також є фактичним власником ТОВ«Комсіті» юридична адреса: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт.Меліоративне, вул.Молодіжна, буд. 13, прим. 1, місце фактичного розташування: АДРЕСА_3 , засновником та директором якого відповідно до реєстраційних документів є його матір ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .При цьому, на території Черкаської ОТГ Новомосковського району Дніпропетровської області знаходились резервні свердловини, що забезпечували в минулому питною водою військові частини, що розташовані в смт.Черкаське й смт.Гвардійське. Однак, доступ до вказаних свердловин був зруйнований директором ТОВ «Комсіті» ОСОБА_10 та його підлеглими за вказівкою, отриманою від обласного депутата ОСОБА_7 , та за узгодженням з посадовими особами вищевказаних ОТГ та командиром військової частини.

Для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, в тому числі, визначення фізико-хімічних властивостей води, видобутої без відповідного дозволу, з метою визначення придатності до споживання населенням та відповідності встановленим нормам чинного законодавства, виникла необхідність в проведенні досліджень та судових експертиз у кримінальному провадженні.Для забезпечення проведення досліджень та судових експертиз, першочергове значеннямають зразки води, які знаходяться на території, яка використовуються ТОВ «Комсіті» за адресою: АДРЕСА_4 , де розташований комплекс гідротехнічних споруд та будівель водопостачання та водовідведення, що є єдиним майновим комплексом.

Відповідно до рішення сесії Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області від 30.12.2020 № 04-04/VIІI, затверджено Акт № 1 приймання-передачі майна у комунальну власність громади, а саме комплекс гідротехнічних споруд та будівель, що є єдиним майновим комплексом, за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт. Гвардійське, вул. Сітьова, буд.19-22, які в подальшому передані в управління ТОВ «Комсіті».Згідно із рішенням сесії Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області від 22.12.2022 № 173/27/VIІI, продовжено термін управління ТОВ«Комсіті» мережами водопостачання та водовідведення смт. Гвардійського до 30.12.2024.Отримання зразків води забезпечить проведення досліджень та судової експертизи, які являються обов`язковими для врахування експертом. Вказані докази є можливим отримати та долучити до матеріалів кримінального провадження лише отримавши дозвіл на огляд вищевказаної території та приміщень.

Зразки води дозволять визначити її якість та законність реалізації для споживання населенням, а також у повному обсязі з`ясувати та документально підтвердити механізм вчиненого кримінального правопорушення, встановити обставини його скоєння, встановити чи спростувати факти протиправної діяльності службових осіб ТОВ «Комсіті», що можливо встановити в ході проведення досліджень та судових експертиз.Такі відомості будуть являтись доказами по кримінальному провадженню і необхідні для дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, їх належної правової оцінки, визначення вірної кваліфікації дій осіб, які причетні до незаконної діяльності. Таким чином, під час досудового розслідування кримінального провадження виникла необхідність у проведенні, в порядку ст. 237 КПК України, огляду території, де розташований комплекс гідротехнічних споруд та будівель, що єдиним майновим комплексом, за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт. Гвардійське, вул. Сітьова, буд.19-22 та відібранні зразків води. У зв`язку з чим, слідчий звертається до суду з даним клопотанням про надання дозволу на проведення огляду за вказаною адресою.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив його задовольнити.

Вислухавши думку прокурора, вивчивши подане клопотання та додані до нього матеріали, якими обґрунтовується необхідність проведення огляду житла, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст.233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Згідно ч.2 ст.233 КПК України, під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно доч.1,2 ст.237КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей, документів та комп`ютерних даних. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Прокурором в судовому засіданні та матеріалами клопотання доведено, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.113 КК України, відомості про яке 22.08.2022 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22022040000000199. На даний час, в ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню, виникла необхідність на проведення огляду території, де розташований комплекс гідротехнічних споруд та будівель водопостачання та водовідведення, що є єдиним майновим комплексом, за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт. Гвардійське, вул. Сітьова, буд.19-22, який перебуває в управлінні ТОВ«Комсіті», з метою відібрання зразківводи для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, в тому числі, визначення фізико-хімічних властивостей води, видобутої без відповідного дозволу, з метою визначення придатності до споживання населенням та відповідності встановленим нормам чинного законодавства, виникла необхідність в проведенні досліджень та судових експертиз у кримінальному провадженні. Тобто, прокурором доведено, що проведення огляду за вказаною адресою, необхідно для виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, що має значення для досудового розслідування.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про наявність законних та обґрунтованих підстав для задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 107, 110, 233, 234, 235, 237, 309, 372 КПК України, суд –

постановив:

Клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України у Дніпропетровської області капітана юстиції ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про проведення огляду в рамках кримінального провадження №22022040000000199 від 22.08.2022 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 113 КК України – задовольнити.

Надати дозвіл слідчому слідчого відділу Управління СБУ у Дніпропетровській області ОСОБА_4 , слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №22022040000000199від22.08.2022 старшому слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_11 , старшому слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_12 , слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_13 , старшому слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_14 , старшому слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_15 , старшому слідчому того ж відділу ОСОБА_16 , слідчому того ж відділу ОСОБА_17 , слідчому того ж відділу ОСОБА_18 , слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_19 , старшому слідчому в ОВС криміналісту того ж відділу ОСОБА_20 , старшому слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_21 , слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_22 , слідчому того ж відділу ОСОБА_23 , слідчому того ж відділу ОСОБА_24 , слідчому того ж відділу ОСОБА_25 , старшому слідчому того ж відділу ОСОБА_26 , слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_27 , слідчому в ОВС того ж відділу ОСОБА_28 , слідчому того ж відділу ОСОБА_29 , та прокурорам групи прокурорів відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Дніпропетровської обласної прокуратури, а також оперативним співробітникам, визначених слідчим відповідним дорученням щодо проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України по даному кримінальному провадженню, спеціалістам, експертам Держпродспоживслужби України, Держгеонадр України, Держводагенства України, Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро, або іншим спеціалістам, експертам, визначеним відповідною постановою слідчого, у разі їх залучення, в порядку ст.ст. 71, 243 КПК України, на проведення огляду території, де розташований комплекс гідротехнічних споруд та будівель водопостачання та водовідведення, що є єдиним майновим комплексом, за адресою: АДРЕСА_4 , який перебуває в управлінні ТОВ«Комсіті» (код ЄДРПОУ 40131916) на підставі рішення сесії Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області від 22.12.2022 № 173/27/VIІI, з метою відібрання зразків води.

Строк дії ухвали тридцять днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

2 КОМЕНТАРІ

  1. Наш світ перевернувся вверх ногами.На превеликий жаль нинішнім суспільством керують не розум ,щирість і доброта,а гроші, шалені гроші.На соціалізмі ми поставили великий хрест ,ось і маємо в активі ненажерливість і ліцемірство всіх тих хто добрався до влади .Тут про чесність і віддане служіння народу річ ніхто не веде.Головне добратись до годівниці,і за чотири роки можна добре підживитись.А там,хоч хай і трава не росте!В повоєнний час зробити собі,та мабуть же і членам своєї команди шалені премії за за рахунок економії.Якої економії?Де вона може взятись,якщо все добре і достовірно пораховано.?А яку ж допомогу виділяє громада нужденним і інвалідам?Двісті гривень і рука в голови трясеться,бо треба для себе економити.Хто міг написати таке безглузде рішення і хто його підписав?Тут виникає багато запитань до цієї ненажерливої верхівки

  2. як покласти край. скажу вывезти в лес и закопать козлов живьем.если закон безсилен. то закон линча ни кто не отменял.

Напишіть свій відгук