- Мазниця Микола Павлович – Заступник сільського голови
- Деревчук Валентина Степанівна – Керуючий справами виконавчого комітету сільської ради
- Гаценко Віктор Васильович – В.О. старости Орлівщинського старостинського округу
- Андрієнко Олександр Іванович – Директор санаторія «Курорт Орлівщина»
Радкевич Анатолій Йосипович |
Задерака Олександр Іванович |
«Робіть що хочете, але щоб сморіду не було», – такою була головна думка більшості присутніх.Але я вважаю, що обговорювати лише питання сморіду – недоцільно. Ця проблема існує і обговорюється багато років. Ми чуємо обіцянки з боку керівництва ферми вирішити її, але 10 років далі балачків справа не йде. Моя пропозиція, яку я висловив присутні полягала у наступному.
- Свиноферма працює та користується ресурсами громади, але ніякої користі громаді не приносить. Щоб екологічний та інші податки та збори залишалися у громаді, ПП Сігма мусить змінити юридичну адресу та зареєструватися на території Піщанської громади.
- Відкрити доступ до усіх документів, що не складають комерційну таємницю та відносяться до технологічних процесів тваринництва та правовстановлювальних документів – проектна, земельна, дозвільна документація, результати перевірок та укладені договори на утилізацію відходів – всього, що відноситься до екологічної інформації, якою володіє забруднювач та мусить бути публічною відповідно до Закону.
- Сільська рада мусить якнайшвидше за бюджетні кошти замовити екологічний аудит території Піщанської ОТГ у незалежного та ліцензованого аудитора, а свиноферма Сігма – максимально сприяти проведенню такого аудиту. Тільки фахове комплексне дослідження зможе виявити проблеми, що створені цим підприємством та рекомендувати шляхи їх вирішення. З метою незалежного та об’єктивного підходу, екоаудит має проводитися саме за кошти та в інтересах територіальної громади, а не за кошти власника підприємства, як було запропоновано на зустрічі.
- З метою вивчення та визначення шляхів вирішення наболілої проблеми забруднення атмосферного повітря виробничими викидами свинотоварного комплексу приватного підприємства «Сігма», забезпечення прав громадян на безпечне довкілля і здоров’я створити робочу групу у складі, що додається.
- Доручити робочій групі з виїздом на місце вивчити хід реалізації проектних заходів зменшення впливу свиноферми на довкілля та належного поводження з відходами (зокрема, встановлення фільтрів для очистки викидів із приміщень свиноферм, створення і дію системи очищення стоків свиноферми, реконструкції каналізації та інших заходів).
- Банкрутства підприемства;
- Приватизації;
- Передачі в концесію об’єктів державної і комунальної власності;
- Передачі або придбання підприємства в державну або комунальну власність;
- Передачі об’єктів державної або комунальної власності в довгострокову оренду;
- Створення спільних підприємств на основі об’єктів державної і комунальної власності;
- Екологічного страхування об’єктів;
- У інших випадках, передбачених законом.
У галузі тваринництва, птахівництва та рибництва:
– тваринницькі комплекси для вирощування свиней (5 тис. голів і більше), великої рогатої худоби (2 тис. голів і більше), хутрових тварин (3 тис. голів і більше), птиці (60 тис. кур-несучок і більше, 85 тис. бройлерів і більше);
– виробництво у сфері (установки) з перероблення та утилізації відходів тваринного походження, у тому числі птахівництва, рибництва;»
Так само підпадає під екологічний аудит і Новомосковська трикотажна фабрика, що розташована в Піщанці та Орлівщині. Обидві локації мають 2 труби, з яких майже цілодобово валить чорний дим – на це неодноразово скаржились мешканці. Треба негайно перевірити правові підстави для цих викидів, зробити заміри ГДК забруднюючих речовин та змусити підприємство встановити очисні споруди. Ніякі димів не повинно бути у «найтуристичнішей громаді Дніпропетровщини», якщо ми дійсно розраховуємо на цей статус. І якщо Сігма, начебто, готова співпрацювати, діалог з Новомосковською Трикотажною Фабрикою ще передує. І краще, якщо будуть для цього підстави у вигляді екологічного аудиту. Вячеслав Горобець