Незаконне рішення суду судді Бабушкінського районного суда м. Дніпро Женеску скасовано в апеляції. Документи на отримання позитивного висновку щодо створення Піщанської об’єднаної громади подано до Дніпропетровської обладміністрації ВП’ЯТЕ!

Якщо воно в черговий раз буде заблоковано у зв’язку з “несподіваною помилкою”, Піщанська сільська рада буде звертатися до міжнародних організації, зокрема ОБСЄ, та європейських керівників програми U-LEAD з Європою, які курують реформу децентралізації в Україні.

Ми бачимо, що майже формальна процедура – надання оцінки проекту рішення сільської ради – перетворилась на фарс.

Взагалі є незрозумілим, чому централізована структура вертикалі президентської влади має право надавати висновки в процесах децентралізації? Та як? Єдиною владною структурою, уповноваженою надавати рішення відносно відповідності юридичних документів “Конституції та законам України” є судова гілка влади. Чому саме обласні адміністрації в цьому процесі наділили нехарактерними для них повноваженнями, які вони, до речі, самі ж виконують в порушення тих самих законів: кожного разу на предмет помилок перевіряються супровідні документи, а не само рішення про створення ОТГ, як того вимагає закон!?

Для чого потрібна “віза” ОДА, коли є перспективний план та є спеціалізовані структури, які фахово здійснюють підтримку та контроль за ходом децентралізації?

Сьогодні ми бачимо, що Обладміністрації перетворились на структури, яка навіть не виконують накази президента і Кабміна, а стоять на сторожі приватних інтересів місцевих олігархів. Вони гальмують децентралізацію, а не сприяють їй. І требі з цим щось робити…

Напишіть свій відгук